Skip to main content
Strona główna
Strona główna
Szukasz pracy za granicą? Sprawdź agencję zatrudnienia - link

Szukasz pracy za granicą? Sprawdź agencję zatrudnienia

środa, 26 czerwca 2019

Wyjeżdżając do pracy u zagranicznego pracodawcy, trzeba przede wszystkim zadbać o własne bezpieczeństwo. Sprawdzona, rzetelna agencja zatrudnienia pomoże nam znaleźć pewną i odpowiednią pracę. W tym odcinku „Bezpiecznych wakacji” podpowiadamy, jak mądrze wybrać pośrednika.
Kobieta we współczesnym świecie kariery - link

Kobieta we współczesnym świecie kariery

środa, 19 czerwca 2019

Temat kobiet na rynku pracy aktualnie jest poruszany i szeroko komentowany na różnych płaszczyznach życia społecznego. To ważne zagadnienie z punktu widzenia bardzo wyraźnie zarysowującej się na rynku pracy luki zatrudnieniowej, podyktowanej zachodzącymi zmianami demograficznymi. Niepodważalnie to ogromne wyzwanie przed regionalnym rynkiem pracy. Przyjrzyjmy się temu bliżej.
Różnorodność kulturowa w zespole - link

Różnorodność kulturowa w zespole

poniedziałek, 17 czerwca 2019

Marta Siciarek, ekspertka ds. międzykulturowości, integracji i zarządzania różnorodnością, specjalnie dla porp.pl zajęła się tematyką różnorodności kulturowej na Pomorzu. W ostatnich latach nasz region stał się popularnym miejscem imigracji, a pomorskie przedsiębiorstwa, tak lokalne, jak i filie międzynarodowych korporacji, przyciągają do pracy cudzoziemców z całego świata. Jak pracować w różnorodnym kulturowo zespole?
Prace sezonowe – pracodawcy czekają na młodych - link

Prace sezonowe – pracodawcy czekają na młodych

piątek, 14 czerwca 2019

Lato to okres prac sezonowych i czas, kiedy pracodawcy znacznie zwiększają zatrudnienie, zwłaszcza w branżach: turystycznej, gastronomicznej czy usługowej. To doskonała okazja dla osób młodych, które okres wakacji chcą poświęcić na podreperowanie własnego budżetu i zdobyć pierwsze doświadczenia na rynku pracy.
Powiat pucki to nie tylko turystyka - link

Powiat pucki to nie tylko turystyka

wtorek, 11 czerwca 2019

Wyniki Barometru Zawodów na 2019 rok wskazują, że w powiecie puckim poszukiwani są pracownicy wielu profesji. Tegoroczna prognoza zapotrzebowania na zawody w tym powiecie jest zbliżona do prognozy województwa pomorskiego. Nadal dominują zawody zrównoważone, które stanowią niemal 62% ogółu ocenianych zawodów, jednak w stosunku do poprzedniej edycji badania nastąpił ich znaczny spadek o 8,1 pkt. proc.
Urzędy pracy bardziej elastyczne – zmiany od 14 czerwca - link

Urzędy pracy bardziej elastyczne – zmiany od 14 czerwca

wtorek, 11 czerwca 2019

Od 14 czerwca przestają obowiązywać przepisy dotyczące profilowania pomocy dla bezrobotnego. Oznacza to, że powiatowe urzędy pracy będą mogły zaproponować osobie bezrobotnej wszelkie możliwe formy wsparcia realizowane przez urząd.  
Praca za granicą? Wyjedź i pracuj bezpiecznie! - link

Praca za granicą? Wyjedź i pracuj bezpiecznie!

poniedziałek, 10 czerwca 2019

Lato to czas prac sezonowych, dorywczych, również za granicą. To czas wyjazdów do prac przy zbiorach, w rolnictwie, ogrodnictwie. Wyjeżdżają zarówno osoby dorosłe, mające doświadczenie na rynku pracy, jak również młodzież, często studenci, którzy chcą zarobić swoje pierwsze pieniądze, zdobyć nowe umiejętności, a przy okazji trochę pozwiedzać.
Majowy spadek bezrobocia i mniej wolnych ofert pracy - link

Majowy spadek bezrobocia i mniej wolnych ofert pracy

poniedziałek, 10 czerwca 2019

Według wstępnych danych w maju bieżącego roku w województwie pomorskim  bezrobocie wyniosło 4,7 procent. To o 0,1 pkt. proc. mniej niż w poprzednim miesiącu i o 0,3 pkt. proc. mniej niż w maju ubiegłego roku.