Skip to main content
Strona główna
Strona główna
Co może nam dać poczucie szczęścia w pracy - link

Co może nam dać poczucie szczęścia w pracy

czwartek, 17 października 2019

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak istotną i nieocenioną wartością w naszym życiu jest praca. Nastały czasy, kiedy zwracamy baczniejszą uwagę na nasze poczucie komfortu. Już nie bieg po kolejny awans ma decydujące  znaczenie -  w gąszczu priorytetów zaczynamy dostrzegać również nasze życie osobiste. „Goniące” terminy zawodowe, pilne sprawy „na przedwczoraj”, zdają się ustępować miejsca naszemu flow. Chcemy coraz częściej czuć się szczęśliwi, zadowoleni, zaopiekowani. Pokolenie z okresu „wyścigu szczurów” pozazdrościło młodszej generacji wyluzowanego chilloutu, radości i błysku w oku. Bo przecież nie samą pracą człowiek żyje. Miłosz, lat 26: „Fajne miejsce pracy…. Hhmmm.. zdecydowanie miejsce, w którym będę się czuł swobodnie, na luzie, z dostępem do muzyki, wielkiego okna ze świeżym powietrzem. Kasa to ważna rzecz, ale czy jest priorytetowa? Chillout i atmosfera, to się liczy.”
14 października - Dzień Edukacji Narodowej - link

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

poniedziałek, 14 października 2019

Jak wynika z danych przedstawionych przez Urząd Statystyczny w Gdańsku, w województwie pomorskim mamy ponad 37 tysięcy nauczycieli. W zawodzie tym zdecydowanie dominują panie (prawie 80%). Najwięcej nauczycieli pracuje w szkołach podstawowych (44,1%), następnie w placówkach wychowania przedszkolnego, szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych oraz na uczelniach wyższych.
Stopa bezrobocia nie ulega zmianie od czerwca br. - link

Stopa bezrobocia nie ulega zmianie od czerwca br.

piątek, 11 października 2019

W ostatnich latach pomorska gospodarka dynamicznie się rozwija. Historycznie niskie bezrobocie, z wynikiem 4,4%, utrzymuje się od czerwca bieżącego roku. Przypominamy, że tak dobrego wyniku nie odnotowano od czasu powstania województwa pomorskiego. W odniesieniu do września zeszłego roku nastąpił spadek o 0,4 pkt. proc.
Kondycja pomorskiego rynku pracy w I półroczu 2019 roku - link

Kondycja pomorskiego rynku pracy w I półroczu 2019 roku

środa, 9 października 2019

Od kilku lat w województwie pomorskim obserwujemy systematyczny spadek bezrobocia. W I półroczu 2019 roku stopa bezrobocia osiągnęła rekordowo niski poziom. Jest to zjawisko pozytywne i pożądane, ale jednocześnie sprawia, że pomorski rynek pracy boryka się z ogromnym i wciąż pogłębiającym się deficytem kadrowym. Powiększa się również luka kompetencyjna, w wielu branżach brakuje wykwalifikowanych pracowników. 
Wiek pracowników a ergonomia stanowisk pracy - link

Wiek pracowników a ergonomia stanowisk pracy

wtorek, 8 października 2019

Dziś, w ramach cyklu „Piszą dla nas…” dr inż. Katarzyna Jach, ekspert w zakresie ergonomii z Politechniki Wrocławskiej opowiada, jakie korzyści dla pracowników i pracodawców wynikają z umiejętnego zarządzania wiekiem w przedsiębiorstwach. Radzi też, jak w praktyce zastosować rozwiązania, które poprawią nasz komfort pracy.
Pomorska demografia w pigułce, czyli co nas czeka w przyszłości - link

Pomorska demografia w pigułce, czyli co nas czeka w przyszłości

piątek, 4 października 2019

W każdym z nas tkwi naturalna chęć poznania przyszłości, ciekawość tego, co nas czeka w perspektywie kilku czy kilkunastu lat. My, zamiast czytania horoskopów, polecamy raporty demograficzne!
Jak zadbać o pracowników, żeby związali się z Twoją firmą na dłużej - spotkanie dla pracodawców - link

Jak zadbać o pracowników, żeby związali się z Twoją firmą na dłużej - spotkanie dla pracodawców

wtorek, 1 października 2019

16 października br. w Gdańsku odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Pomorskie. Dobre miejsca pracy” dedykowane pracodawcom. Tym razem porozmawiamy o wydłużaniu aktywności zawodowej pracowników i zarządzaniu różnorodnością wieku w firmie. Organizatorami spotkania są Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku i Politechnika Gdańska.
W Pomorskiem stopa bezrobocia bez zmian - link

W Pomorskiem stopa bezrobocia bez zmian

czwartek, 26 września 2019

To kolejny miesiąc z rekordowo niskim wskaźnikiem bezrobocia. W Pomorskiem, od czerwca bieżącego roku stopa bezrobocia utrzymuje się niezmiennie na poziomie 4,4%. To czwarta co do wielkości, najniższa stopa bezrobocia w kraju, zaraz po województwie wielkopolskim (2,8%), śląskim (3,7%) i małopolskim (4,2%).