Skip to main content
Strona główna
Strona główna
Po pierwsze - nie przeszkadzać - link

Po pierwsze - nie przeszkadzać

piątek, 23 sierpnia 2019

Firma Netz sp. z o.o. istnieje na pomorskim rynku od dwudziestu pięciu lat. To małe przedsiębiorstwo, zatrudniające kilkanaście osób, które zajmuje się dostawą usług i sprzętu IT. W 2017 roku zostało nagrodzone w konkursie „Pracodawca Roku”, organizowanym przez Pracodawców Pomorza. Konkurs skierowany jest do pomorskich firm, mających znaczący udział w rozwoju gospodarczym kraju i regionu, których działania upowszechniają praktyki społecznej odpowiedzialności biznesu, będąc przy tym organizatorami miejsc pracy przyjaznych pracownikom. O tym, co wpływa na atmosferę w firmie Netz, rozmawiamy z jej prezesem, Ireneuszem Ziomkowskim.
Kształcenie branżowe otwarte na potrzeby rynku pracy - link

Kształcenie branżowe otwarte na potrzeby rynku pracy

czwartek, 22 sierpnia 2019

Czwarta rewolucja przemysłowa, której jesteśmy świadkami, intensywny rozwój technologii i techniki, globalizacja procesów gospodarczych oraz wyższe oczekiwania pracodawców wobec poziomu wiedzy i umiejętności pracowników, wymuszają zmiany również w obszarze kształcenia zawodowego.
Dynamiczny wzrost zapotrzebowania na zawody w powiecie lęborskim - link

Dynamiczny wzrost zapotrzebowania na zawody w powiecie lęborskim

wtorek, 13 sierpnia 2019

Zdaniem ekspertów z Powiatowego Urzędu Pracy w Lęborku, 75 grup zawodów objętych badaniem Barometr zawodów  2019, znajduje się w deficycie. W porównaniu z rokiem ubiegłym, udział zawodów deficytowych wzrósł z 44% do prawie 47%. O 5,2 pkt. proc. nastąpił wzrost udziału zawodów zrównoważonych, natomiast udział zawodów nadwyżkowych spadł z 9,0% do 1,2%, tj. aż  o 7,8 pkt. proc.
Pokolenie jutra – GEN Z - link

Pokolenie jutra – GEN Z

poniedziałek, 12 sierpnia 2019

Pierwsze pokolenie, które urodziło się w świecie zdominowanym przez technologie cyfrowe. Uzależnieni od sieci i aplikacji. Opuszczona głowa, wzrok wbity w ekran smartfona. W kontekście technologii przypominają zombi. Podobno mają problem z odnalezieniem się w życiu innym niż cyfrowe.     Tak, mowa o nich: POKOLENIE Z, POKOLENIE JA, POKOLENIE SELFI. Często też określa się ich mianem POKOLENIA JA, JA, JA. Mają maksymalnie do 24 lat. Żyją szybko. Prawie zawsze są zajęci. To fakty czy stereotypy? Poznajmy się bliżej.
Pomorskie nadal z niskim wskaźnikiem bezrobocia - link

Pomorskie nadal z niskim wskaźnikiem bezrobocia

czwartek, 8 sierpnia 2019

Według wstępnych danych, w lipcu bieżącego roku w województwie pomorskim, wskaźnik bezrobocia wyniósł 4,4% i tym samym utrzymał wynik z poprzedniego miesiąca. Przypomnijmy, że tak niskiej stopy bezrobocia nie odnotowano od początku powstania województwa pomorskiego. To czwarta co do wielkości, najniższa stopa bezrobocia w kraju. W porównaniu do lipca zeszłego roku odnotowano spadek o 0,3 pkt. proc.
Duża stabilizacja na sztumskim rynku pracy - link

Duża stabilizacja na sztumskim rynku pracy

wtorek, 6 sierpnia 2019

Prognoza zapotrzebowania na zawody w 2019 roku w powiecie sztumskim jest dowodem na to, że sytuacja na tamtejszym rynku pracy jest stabilna i przedstawia się bardzo korzystnie zarówno dla pracodawców, jak i dla kandydatów do pracy. Rok 2019 charakteryzuje się niewielkimi zmianami w stosunku do poprzedniej edycji badania.   
3 kroki do atrakcyjności – czyli jak przyciągnąć i utrzymać pracowników - link

3 kroki do atrakcyjności – czyli jak przyciągnąć i utrzymać pracowników

piątek, 2 sierpnia 2019

Monika Reszko, psycholog biznesu, specjalnie dla porp.pl, podpowiada jak efektywnie zarządzać firmą. Jej zdaniem siła autorytetu lidera, świadomość celów i inwestycje w rozwój kadry są kluczowymi elementami składającymi się na przyciągnięcie i utrzymanie pracowników.    
Duża stabilizacja rynku pracy na terenie Małego Trójmiasta Kaszubskiego - link

Duża stabilizacja rynku pracy na terenie Małego Trójmiasta Kaszubskiego

środa, 31 lipca 2019

Powiat wejherowski charakteryzuje się większą stabilizacją rynku pracy niż województwo pomorskie. Do równowagi zaliczono tu prawie ¾ zawodów, natomiast w województwie pomorskim – 65%. Do deficytów w Pomorskiem przypisano 1/3 profesji, zaś w powiecie wejherowskim ponad 1/5. Z kolei nadwyżki w skali regionu wystąpią dla 2% zawodów, a w powiecie wejherowskim dla 4%.