Skip to main content
Strona główna
Strona główna
Zwolnienia grupowe pracowników – w jakich branżach było ich najwięcej? - link

Zwolnienia grupowe pracowników – w jakich branżach było ich najwięcej?

czwartek, 14 lutego 2019

Ponad 30 tysięcy pracowników w Polsce zostało zwolnionych w trybie zwolnień grupowych w ubiegłym roku – podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zwolnienia dotyczyły tylko specyficznych branż, a nie całej gospodarki. Zmniejszenie ilości etatów zanotowano w sektorach finansowym, handlowym i budowlanym.  Najwięcej zwolnień grupowych wystąpiło w województwie mazowieckim, najmniej w opolskim.
Wzrost zawodów deficytowych w powiecie chojnickim - link

Wzrost zawodów deficytowych w powiecie chojnickim

poniedziałek, 11 lutego 2019

Analizując rynek pracy w powiecie chojnickim pod względem zapotrzebowania na zawody w 2019 roku, można zauważyć niewielkie zmiany w stosunku do prognozy na rok 2018. W ciągu roku nastąpiło przesunięcie zawodów z grupy zrównoważonych do deficytowych oraz nieco mniejsze przemieszczenie zawodów deficytowych do zrównoważonych.
Praca dla Pomorzan kontynuowana w 16 powiatach - link

Praca dla Pomorzan kontynuowana w 16 powiatach

piątek, 8 lutego 2019

Ponad tysiąc mieszkańców wzięło udział w ubiegłorocznej edycji programu regionalnego  „Praca dla Pomorzan”. Na jego kontynuację Samorząd Województwa Pomorskiego przeznaczył w tym roku 5 milionów złotych. To szansa dla kolejnych 850 Pomorzan.
W styczniu większe bezrobocie, ale także więcej ofert pracy - link

W styczniu większe bezrobocie, ale także więcej ofert pracy

czwartek, 7 lutego 2019

Dane szacunkowe za styczeń br. wskazują, że we wszystkich województwach nastąpił wzrost wskaźników bezrobocia.
Dlaczego kobiety są wciąż w mniejszości na pomorskim rynku pracy -  raport z badań - link

Dlaczego kobiety są wciąż w mniejszości na pomorskim rynku pracy - raport z badań

środa, 6 lutego 2019

Pomimo gwałtownie rosnącego w ostatnich latach zapotrzebowania na pracowników oraz spadku liczby bezrobotnych, wciąż mniej kobiet niż mężczyzn jest aktywnych zawodowo. Panie, szczególnie w okresie przerwy związanej z urodzeniem i opieką nad dzieckiem, a także te po 50 roku życia, często długotrwale pozostające w bierności lub w bezrobociu, stanowią niewykorzystane zasoby pracy w regionie.
8 mln złotych dla Pomorskiej młodzieży - link

8 mln złotych dla Pomorskiej młodzieży

czwartek, 31 stycznia 2019

To już piąte rozdanie pieniędzy na rozwój zawodowy Pomorzan, którzy nie skończyli 30 lat. Nabór wniosków rozpoczynamy 28 lutego.
Wsparcie cudzoziemców to wspólna sprawa - link

Wsparcie cudzoziemców to wspólna sprawa

środa, 30 stycznia 2019

Pracodawcy od jakiegoś czasu coraz częściej korzystają z kwalifikacji i zaangażowania cudzoziemców, aby uzupełniać luki kadrowe w swoich firmach. Imigracja ekonomiczna to ważny czynnik stymulujący rozwój gospodarczy Pomorza.
Wyższa stopa bezrobocia i mniej ofert pracy w grudniu - link

Wyższa stopa bezrobocia i mniej ofert pracy w grudniu

środa, 30 stycznia 2019

W grudniu 2018 r. stopa bezrobocia w województwie pomorskim wyniosła 4,9% i w stosunku do listopada ubiegłego roku wzrosła o 0,1 pkt. proc. Nie zmienia to jednak faktu, że na tle kraju Pomorskie w dalszym ciągu pozostaje na czwartym miejscu pod względem stopy bezrobocia (ex aequo z województwem mazowieckim).Niższą stopę bezrobocia niż Pomorskie miały w grudniu 2018 r. trzy województwa: wielkopolskie (3,1%), śląskie (4,3%) i małopolskie (4,7%).