Wciąż zastanawiamy się jakie będą dalsze skutki trwającej sytuacji epidemiologicznej. Eksperci starają się stworzyć najbardziej prawdopodobne scenariusze w tym zakresie, aby można było lepiej się przygotować do nowej rzeczywistości i zmian, które nas czekają. O tym jakie są nastroje i prognozy, zwłaszcza na rynku pracy możemy przeczytać w poniższych artykułach. Zachęcamy do ich lektury!
Rzeczpospolita: Odliczanie do końca recesji
Dłuższe, niż można było oczekiwać jeszcze kilka tygodni temu, utrzymanie antyepidemicznych ograniczeń aktywności ekonomicznej nie unieważnia scenariusza ożywienia w polskiej gospodarce. Zachęcamy do zapoznania się z prognozami formułowanymi przez ekspertów opisywanymi w artykule.
Forsal: Mimo pandemii Polacy chętnie zakładają spółki. Lockdown nie zniechęcił do prowadzenia biznesu
Dane wskazują, że nadal powstaje wiele spółek, jednak pandemia ochłodziła zapał do zakładania indywidualnych działalności gospodarczych. O tym jakie są skutki niepewnej i pełnej obaw sytuacji na prowadzenie biznesu możemy przeczytać w artykule.
Rzeczpospolita: Wirus dodał wigoru automatyzacji w handlu
Kasy samoobsługowe i skanowanie zakupów smartfonem przez klientów to innowacje znane od lat. Dopiero pandemia bardzo przyspieszyła ich wprowadzanie. Czy skutkiem będzie spadek popytu na pracę ludzi w sklepach stacjonarnych? – przeczytaj w artykule.
Forsal: 6 działań, które wzmocnią twoją pozycję i rozwiną karierę zawodową w 2021 roku
Czas pandemii przyniósł ogromne zmiany na rynku pracy i w sposobie, w jaki pracujemy. Nie powinniśmy lekceważyć zdobytej w ten sposób wiedzy na swój temat, a raczej wykorzystać ją dla siebie i planowania swojej dalszej drogi zawodowej. Jak to zrobić? W artykule można zapoznać się ze wskazówkami eksperta w tym zakresie.
Forsal: Praca dla inżyniera 2021 roku. Oto najbardziej poszukiwani specjaliści na rynku
Branże medyczna i farmaceutyczna, FMCG, e-commerce, usługi kurierskie i programistyczne oraz analityka biznesowa - to sektory, które zdecydowanie zyskały na znaczeniu w mijającym roku. Mocno straciło natomiast lotnictwo i motoryzacja. Jaki to będzie miało wpływ na zatrudnienie specjalistów w 2021 roku? O najnowszych prognozach ekspertów w zakresie zapotrzebowania na pracowników można się dowiedzieć z artykułu.