– Zdrowie i komfort pracowników to możliwość realizacji kontraktów i kontynuacja działania firmy – twierdzi dr Anna Krejner-Nowecka, wykładowca ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. I dodaje, że destrukcyjny, autokratyczny sposób zarządzania obecnie zastępowany jest zarządzaniem nastawionym na współpracę i zaangażowanie pracowników.
O czym w dobie COVID-19 muszą wiedzieć osoby zarządzające firmami czy instytucjami? M.in. o tym informujemy w naszym cotygodniowym przeglądzie prasy. Zapraszamy do lektury.
Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza: Live Studio: Jak zarządzać organizacją w modelu hybrydowym?
O tym 24 listopada rozmawiali eksperci. WUP w Gdańsku reprezentowała Sylwia Kośnik, Kierownik Wydziału Rozwoju Pracowników. Wideospotkanie do odsłuchania tutaj.
Puls HR.pl: Zaufanie i komunikacja przede wszystkim
Filarem zarządzania w czasach pandemii jest m.in. komunikacja, zarówno między menadżerami średniego szczebla i pracownikami, jak i naczelnym kierownictwem. O tym więcej w artykule.
Puls HR.pl: Aroganckim menedżerom mówimy nie. Zmiana na poziomie menedżerskim w toku
Na rynku pracy liczba wakatów pozostanie niezmienna, ale zmieni się postrzeganie menedżerów. Kto może czuć się zagrożony? O tym czytaj w artykule.
BIGRAM i THINKTANK "Rynek pracy po koronawirusie" [RAPORT]
Aż 53 proc. polskich firm zmieniło znacząco strategię działania podczas pandemii. Zarządzanie firmą pracującą zdalną wymaga również zmiany sposobu myślenia o pracy. Więcej danych w raporcie (PDF; 9,2 MB).
Dziennik Bałtycki: Nowe miejsca pracy w Gdańsku dla 200 specjalistów
Do końca 2021 roku Objectivity planuje zatrudnić na gdańskim Garnizonie m.in. programistów, testerów, analityków biznesowych, kierowników projektów, a także pracowników administracyjnych. Więcej w artykule.
Forsal.pl: Koniec recesji w Japonii dzięki „boom na Zoom”
Kraje azjatyckie to najwięksi producenci m.in. laptopów i sprzętu komunikacyjnego. Praca zdalna spotęgowała zainteresowanie zarówno sprzętem komunikacyjnym, jak i platformami online’owymi. Czytaj więcej w artykule.