Koronawirus nadal determinuje rynek pracy. Skutki epidemii cały czas są jednym z głównych tematów poruszanych w prasie. W tym tygodniu polecamy Państwa uwadze pozycje jak poniżej.
Rzeczpospolita: Więcej bezrobotnych do 30. roku życia
Liczba bezrobotnych do 30. roku życia zwiększyła się w II kwartale br. o 40 tys. osób w porównaniu z I kwartałem (dane GUS i Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej). Po okresie wakacyjnym problemy na rynku pracy mogą wybrzmieć ze zdwojoną siłą. Więcej danych w artykule.
Bankier.pl: Praca zdalna na stałe w Kodeksie pracy?
„Trwają prace nad nowelizacją Kodeksu pracy, która na stałe wprowadzi pracę zdalną do polskiego porządku prawnego – powiedziała PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Zaznaczyła, że rozwiązanie to zostanie skierowane do konsultacji ze stroną społeczną.” Więcej w artykule.
Bankier.pl: Pracownicy 50+ szybciej się przekwalifikują niż zmienią pracę
Wśród największych zalet pracowników z grupy 50+ wymienia się wysoki poziom wykonywanej pracy, gotowość do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z młodszymi pracownikami oraz duża lojalność wobec obecnych szefów. Czytaj więcej w artykule.
Forsal: Tacierzyński w modzie – więcej ojców skorzystało z urlopu w tym roku
„O ponad 3 tys. wzrosła w tym roku liczba mężczyzn, którzy skorzystali z urlopu ojcowskiego. Przyczyną zmiany tendencji może być pandemia koronawirusa i zwolnienia na rynku pracy.” Więcej danych w artykule.
Dziennik Bałtycki: Ile zarabiają mieszkańcy Pomorza?
W czerwcu przeciętnie zarobki na Pomorzu wyniosły 5,3 tys. zł brutto. To nieznacznie więcej niż w kraju. Zarobki w regionie są jednak znacząco zróżnicowane zarówno w branżach jak i miastach. Czytaj więcej w artykule.