Od 1 grudnia br. cudzoziemcy, którzy przebywają w naszym kraju m.in. na podstawie tzw. wiz humanitarnych albo z adnotacją „Poland. Business Harbour”, będą mogli pracować bez konieczności posiadania zezwolenia na pracę. To tylko jedna ze zmian w ustawie o cudzoziemcach.
Czytaj więcej w naszej prasówce.
Gov.pl: Nowelizacja ustawy o cudzoziemcach – aktualizacja
Nowelizacja ustawy o cudzoziemcach z dnia 28 października 2020 r. rozszerza katalog sytuacji, w których cudzoziemiec jest uprawniony do wykonywania pracy w Polsce. O tym więcej tutaj. Wersja rosyjska
Puls HR.pl: Nielegalne zatrudnianie cudzoziemców – temat posiedzenia Komisji do Spraw Kontroli Państwowej
Jednym ze źródeł typowania podmiotów do kontroli są skargi składane przez cudzoziemców. Według danych PIP w zeszłym roku co trzeci pracujący cudzoziemiec pracował nielegalnie na polskich budowach. Więcej w artykule.
Rzeczpospolita: Prognozowano, że milion, półtora, a nawet dwa miliony Polaków zamieszka w UK
Według kwartalnych danych ujętych w raporcie MSW w Londynie tylko 773 tys. Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich złożyło do końca września podanie o pobyt stały. Czytaj więcej w artykule.
Forsal.pl: Najwyższy kwartalny wzrost zatrudnienia w UE od 25 lat [DANE EUROSTATU]
Wśród państw członkowskich największy wzrost PKB w porównaniu z poprzednim kwartałem odnotowały: Francja, Hiszpania i Włochy. Więcej danych w artykule.
Rzeczpospolita: Czy Polska dogoni unijne płace? Wylicza Grant Thornton
„Jeszcze 20 lat temu średnie zarobki nad Wisłą sięgały ok. 20 proc. ówczesnej średniej UE, obecnie to już ok. 32,7 proc. Z kolei jeśli chodzi o Niemcy, to relacja ta poprawiła się z 16,7 do 26,5 proc.” Więcej danych w artykule.