Skip to main content
Strona główna
Strona główna

Czym jest RSS?

Czym jest RSS w serwisie internetowym PORP?

RSS jest to format stworzony do przekazywania nagłówków wiadomości. Tytuły wiadomości wraz z krótkimi streszczeniami dostępne są natychmiast po ich opublikowaniu w serwisie internetowym PORP. Dzięki RSS nie muszą państwo co chwilę odwiedzać serwisu naszego urzędu tylko po to, żeby zobaczyć czy nie pojawiły się jakieś nowe wiadomości - zrobi to za Was specjalny czytnik, który pobierze najnowsze nagłówki i zaprezentuje je w przejrzystej i czytelnej formie.

W jaki sposób korzystać z kanałów RSS w portalu internetowym PORP?

Obecnie wszystkie dostępne przeglądarki internetowe posiadają wbudowane czytniki kanałów RSS. Można również wykorzystać jeden z dostępnych na rynku programów do tego służących. Programy te oprócz tego, że posiadają w sobie wiele przykładowych aktywnych kanałów RSS charakteryzują się rozbudowanymi możliwościami takimi jak funkcja odsłuchiwania radia internetowego czy oglądania telewizji internetowej. Najpopularniejsze dostępne czytniki kanałów RSS to np. Cafe News, RSS Reader, Feed Reader, SharpReader).
Jeżeli chcą Państwo zasubskrybować jeden z dostępnych na naszej stronie kanałów RSS, proszę kliknąć na jeden z poniższych linków.

Kanały RSS