Skip to main content
Strona główna
Strona główna

Wzrost ofert pracy w sierpniu

Dodano: wtorek, 11 września 2018

Wzrost ofert pracy w sierpniu Według wstępnych danych, w sierpniu, w porównaniu do lipca bieżącego roku, odnotowano wzrost wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych do powiatowych urzędów pracy województwa pomorskiego (o 10,7%).

Pracodawcy oferują coraz więcej nowych miejsc pracy, ale mają trudności z ich obsadzeniem – w  województwie pomorskim z roku na rok do urzędów pracy zgłaszanych jest coraz więcej ofert pracy. Łącznie w okresie 6 miesięcy tego roku region oferował potencjalnym pracownikom 57,3 tys. wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej - średnio każdego miesiąca około 10 tys. miejsc (w 2017 r. zgłoszono ponad 120 tys. miejsc pracy). Pięć lat wcześniej do powiatowych urzędów pracy województwa pomorskiego wpływało ponad dwukrotnie mniej nowych ofert pracy.

W sierpniu stopa bezrobocia  wyniosła 4,9%, i w odniesieniu do lipca tego roku, wzrosła o 0,1%.

Wzrosła również, w porównaniu do ubiegłego miesiąca,  liczba bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy naszego województwa - według wstępnych szacunków liczba ta wyniosła  44,4 tys. osób.Zapraszamy do zapoznania się z Podstawową informacją o rynku pracy w województwie pomorskim – dane szacunkowe wg stanu na 31 sierpnia 2018