Skip to main content
Strona główna
Strona główna

Kwietniowe dane o rynku pracy

Dodano: środa, 30 maja 2018

 Kwietniowe dane o rynku pracy Szacunki co do rekordowo niskiej stopy bezrobocia i liczby bezrobotnych od czasu powstania województwa pomorskiego potwierdziły się! W kwietniu 2018 r. stopa bezrobocia w Pomorskiem wyniosła 5,3 %, i w stosunku do poprzedniego miesiąca, spadła o 0,2 pkt. proc. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy województwa pomorskiego wyniosła 48,0 tys. osób i w porównaniu do marca 2018 r. zmniejszyła się o 5,0 %.

Spadek liczby bezrobotnych w kwietniu b.r. w porównaniu do miesiąca poprzedniego odnotowano we wszystkich powiatach województwa pomorskiego. Największy spadek wystąpił w powiecie kartuskim o 12,2 %  i nowodworskim o 10,9 %. W porównaniu do marca 2018 r. odnotowano wzrost wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do powiatowych urzędów pracy województwa pomorskiego o 8,4%, tj. o 858 miejsc.

Powiatowe urzędy pracy województwa pomorskiego wpisały do ewidencji  12,8 tys. oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy obywatelom Republiki Armenii, Republiki Białorusi, Republiki Mołdawii, Federacji Rosyjskiej, Gruzji i Ukrainy bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę oraz wydały 120  zezwoleń na pracę sezonową. W porównaniu do marca 2018 r. liczba oświadczeń zwiększyła się o 778, tj. o 6,5%. Najwięcej oświadczeń zarejestrowano Gdańskim Urzędzie Pracy (7,6 tys. oświadczeń), natomiast najwięcej zezwoleń na pracę wydano w powiecie puckim (35 zezwoleń).Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją Informacji miesięcznej o rynku pracy, województwo pomorskie, kwiecień 2018 r.