Skip to main content
Strona główna
Strona główna

Kobiecy marzec w Pomorskiem!

Dodano: piątek, 23 marca 2018

Kobiecy marzec w Pomorskiem! Piąta edycja przedsięwzięcia pn. „Marzec na obcasach”, cyklu spotkań o kobietach i dla kobiet, realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku przynosi kolejną dawkę ciekawych warsztatów i prelekcji z doradcami zawodowymi i zaproszonymi gośćmi. Podobnie jak w poprzednich edycjach, oferta warsztatów jest bogata i wychodzi naprzeciw różnym potrzebom i oczekiwaniom.

Wśród nich swoje stałe miejsce zajmują kwestie związane z nabywaniem kompetencji przydatnych w poszukiwaniu czy zmianie zatrudnienia. Efektywne i skuteczne  poszukiwanie pracy powinno obejmować kilka etapów. Wśród nich ważne miejsce zajmuje identyfikacja i odkrycie swoich mocnych stron i talentów oraz świadomość korzyści jakie odniesie pracodawca dzięki naszym kompetencjom. Oczywiście istotne jest to, aby przy realizowaniu celów firmy, na rzecz której chcemy pracować, nie zapominać też o naszych indywidualnych celach i potrzebach, które możemy zaspokajać. Kiedy wiemy też jakie dziedziny są dla nas  interesujące i  jakie obszary rynku wydają się bliskie, z pewnością będzie nam łatwiej rozpoznać potencjalne możliwości docierania do ciekawych miejsc pracy. W procesie poszukiwania zatrudnienia warto korzystać z różnorodnych metod i technik, wychodzić poza schemat i szukać różnych możliwości nawet w najmniej oczywistych miejscach i okolicznościach, a także włączać w ten proces wszelkie osoby, które mogłyby udzielić nam wsparcia, służyć informacją czy swoim doświadczeniem. Niezwykle istotne  jest również odpowiednie nastawienie i pewność w wyrażaniu  swoich ambicji, planów oraz prezentacji osiągnięć i sukcesów, co właśnie kobietom przychodzi trochę trudniej.
Jednocześnie to one znajdują się w grupie pracowników bardziej dbających o swój rozwój i chętniej sięgają po różne formy nabywania i podnoszenia kompetencji, które potrafią wykorzystać w wielu obszarach swojego życia. Z całą pewnością świadczy to o dużej otwartości i wszechstronności, wyrażanej przez różnorakie zainteresowania i pełnione role w takich dziedzinach życia jak praca zawodowa i pozazawodowa, budowanie więzi rodzinnych, zamiłowania, hobby, praca charytatywna, twórczość  oraz wiele innych. To, co jest bardzo istotne - to umiejętność zintegrowania tych wszystkich aspektów, autentyczność i spójność, które prowadzą do wewnętrznej harmonii i poczucia szczęścia.
Dobrą przestrzenią do tego, by dowiadywać się jak to osiągać i jakie cele sobie stawiać są właśnie takie inicjatywy jak „Marzec na obcasach”. W atmosferze życzliwości i otwartości, uczestniczki mogą liczyć na inspirujące podpowiedzi i wpierające zachęty do osobistego wzrastania i zawodowego rozwoju.

Zobacz, gdzie jeszcze odbędą się spotkania w ramach akcji „Marzec na obcasach” - Szczegółowy harmonogram