#
Regionalny Portal Wiedzy o rynku pracy
Aktualności partnerstwo

Zapraszamy do zapoznania się z bieżącymi informacjami na temat działań podejmowanych przez naszych partnerów. Mogą one stanowić dla Państwa płaszczyznę wymiany doświadczeń czy poznawania najlepszych praktyk stosowanych przez naszych partnerów.

Więcej

Seminarium z okazji obchodów 100-lecia!

Urząd Statystyczny w Gdańsku i Główny Urząd Statystyczny mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w seminarium  Rola informacji statystycznej w ocenie sytuacji społeczno-gospodarczej regionu w kontekście polityki spójności . Seminarium odbędzie  się 21 września 2018 r . w hotelu Hilton w Gdańsku.
Więcej

Zawody branży mięsnej

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP realizuje w ramach "Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Inwestujących w obszary wiejskie" projekt promujący następujące zawody branży mięsnej: hodowca, ubojnik gospodarczy, pakowacz, kierowca, sprzedawca ze znajomością mięsa, technolog.

PTE w Gdańsku liderem międzynarodowego projektu

Ostatnie wyniki konkursu wniosków: Europe for Citizens Programme 2014 – 2020 Strand 2 "Democratic Engagement and Civic Participation" Measure 2.3 "Civil Society Projects" są już znane!
Więcej

Wizerunek zawodowy pielęgniarek i pielęgniarzy

Powiślańska Szkoła Wyższa, Uczelnia od lat kształcąca Pielęgniarki/Pielęgniarzy wspiera środowisko pielęgniarskie, wiedząc ile poświęceń, zarówno na studiach, jak i w późniejszej pracy zawodowej niesie ze sobą ten zawód.
Więcej

Spotkanie informacyjne pt. „Przedsiębiorczość - sposobem na aktywność”

Dnia 22.08.2018 r. o godz. 8.30  Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach organizuje spotkanie informacyjne „Przedsiębiorczość – sposobem na aktywność",
Więcej

Kondycja polskich przedsiębiorstw w 2018 r.

Narodowy Bank Polski przedstawił raport pn. „ Szybki monitoring NBP. Analiza sytuacji sektora przedsiębiorstw ” wg stanu na lipiec 2018 roku.
Więcej

Bądź odpowiedzialny społecznie

Pracujesz w Gdańsku w obszarze biznesowym i chcesz mieć konkretny wpływ na rozwój lokalnego środowiska? Dbasz o zrównoważony rozwój swojej firmy, obok zysku interesują Cię także wartości społeczne?
Więcej

Aktywni z pasją w powiecie bytowskim

W czerwcu odbyły się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bytowie oraz w Filii w Miastku bezpłatne spotkania i warsztaty rozwojowe dedykowane osobom powyżej 50 roku życia. 
Więcej

Nie tylko zysk ekonomiczny... Centrum Integracji Społecznej

Centrum integracji Społecznej w Gdyni oprócz aktywizacji społecznej zajmuje się również aktywizacją zawodową osób pozostających bez zatrudnienia.
Więcej

Szkolenia Fundacji Gospodarczej w sierpniu 2018 r.

W sierpniu 2018 r. Fundacja Gospodarcza zaprasza na szkolenia:
Więcej

W Gdańsku powstał Punkt Pomocy Cudzoziemcom

W punkcie pomogą znaleźć zatrudnienie, wypełnić dokumenty i zalegalizować pobyt w naszym kraju.
Więcej

AWFiS wraz z Ministerstwem Sportu rozpoczyna otwartą walkę o kompetencje instruktorów i trenerów

W dniu 4 lipca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie odbyło się pierwsze posiedzenie Rady ds. Kształcenia i Doskonalenia Kadr Kultury Fizycznej, reaktywowanej po kliku latach.
Więcej

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna podsumowała pierwsze półrocze 2018

Od początku roku do końca czerwca Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała inwestorom 14 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Strefy. Co najmniej kilkunastu inwestorów zamierza skorzystać ze zwolnień na podstawie ustawy o wspieraniu nowych inwestycji, która weszła w życie z końcem czerwca.
Więcej

Aktywni z Pasją w powiecie chojnickim

Powiatowy Urząd Pracy w Chojnicach w ramach wydarzenia „Aktywni z Pasją” zrealizował dwa spotkania warsztatowe dla osób bezrobotnych po 50 roku życia:
Więcej

PUP w Kartuzach wspiera seniorów

W ramach cyklu Aktywni z pasją Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach w dniu 20.06.2018 r. zorganizował warsztaty pod hasłem AKTYWNI ZAWODOWO I SPOŁECZNIE.
Więcej

Zapraszamy na warsztaty do Kartuz

Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach organizuje cykl warsztatów grupowych  dla osób bezrobotnych pod nazwą "Szuka pracy nie tylko na lato"
Więcej

Pomorska Szkoła 3000′

Pomorska Szkoła 3000’  jest cyklem konferencji dla kadry pedagogicznej otwartej na współtworzenie innowacyjnych praktyk edukacyjnych ułatwiających zdobywanie kompetencji kluczowych „w procesie uczenia się przez całe życie”.
Więcej

Prawie 600 pomorskich firm skorzystało z oferty Pomorskiego Brokera Eksportowego

W ciągu dwóch lat Pomorski Broker eksportowy na pomoc firmom przeznaczył 4,5 mln zł. Chodzi m.in. o granty i dofinansowanie udziału w targach i zagranicznych misjach handlowych. Agencja Rozwoju Pomorza podsumowała dwa lata funkcjonowania nowatorskiego projektu gospodarczego.
Więcej

INNOWACYJNY KIERUNEK W AP - Inżyniera cyberprzestrzeni!

Miło nam poinformować, że z rąk Pana Ministra Piotra Müllera - Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Akademia Pomorska w Słupsku otrzymała dziś zgodę na uruchomienie nowego, innowacyjnego kierunku - Inżynieria Cyberprzestrzeni.
Więcej

Strefa wspiera podmioty ekonomii społecznej

Usługi doradztwa biznesowego świadczone przez Pomorską Specjalna Strefę Ekonomiczną pomogły podmiotom z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej otrzymać dotację na tworzenie nowych miejsc pracy  na Obszarze Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot.
Więcej