#
Regionalny Portal Wiedzy o rynku pracy
Podsumowanie Marca na Obcasach w Kartuzach

Dodano: Wtorek, 24 kwietnia 2018 (13:36)miniatura Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach we współpracy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gdańsku w marcu przeprowadził cykl warsztatów grupowych w ramach przedsięwzięcia Marzec na Obcasach 

W kolejne cztery środy marca Panie szukające pracy miały możliwość skorzystania z następujących porad grupowych:

1)        „Mapa marzeń – Mapa celów”

2)        „Wizerunek kobiety w poszukiwaniu pracy”

3)        „Czas na aktywność”

4)        „Pani szuka pracy”

We wszystkich spotkaniach wzięły udział 54 kobiety. Zajęcia prowadzone były przez doradców zawodowych z Powiatowego Urzędu Pracy w Kartuzach oraz zaproszonych gości -  specjalistów z zakresu planowania kariery zawodowej,  rekrutacji, komunikacji interpersonalnej, poszukiwania pracy oraz wizerunku.

Specjaliści przekazali wiedzę na temat planowania swoich celów, przygotowania dokumentów aplikacyjnych, przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej oraz metod szukania pracy. Psycholodzy skupili się na kwestii motywacji podczas realizacji wyznaczonych celów zawodowych. Wskazywali skąd czerpać siłę do działania i wdrażania zmian w swoim życiu.  Zaproszeni fryzjer oraz kosmetyczka udowadniali, że właściwy wygląd zewnętrzny ma ogromny wpływ na prezentację własnej osoby podczas rozmów kwalifikacyjnych. Uczestniczki warsztatów zdobyły również wiedzę na temat wpływu ich aktywności zawodowej na przyszłe świadczenia emerytalne oraz rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Rzeczywistym przykładem aktywności podzieliły się także Panie – które jako osoby bezrobotne podjęły nowe wyzwania zawodowe i założyły własne firmy:

1)        Sylwia Hilbrycht – projektantka, krawcowa (właściciel firmy krawieckiej „Atelier Krawieckie”)

2)        Agnieszka Jeleń - fizjoterapeutka (właściciel firmy fizjoterapeutycznej „Usługi Fizjoterapeutyczne”)

3)        Barbara Mejna – księgowa (właściciel firmy księgowej „Dominus”)

Udział w zajęciach był dla uczestniczek okazją do wspólnych rozmów o poszukaniu inspiracji do działania oraz motywacji do podjęcia nowych wyzwań w obszarach rozwoju osobistego i zawodowego.

Dzięki zajęciom uczestniczki mogły spotkać się z osobami, znajdującymi się w podobnej sytuacji życiowej oraz odnaleźć w sobie siłę do zmian w życiu zawodowym.