#
Regionalny Portal Wiedzy o rynku pracy
Nowy kierunek studiów wynikiem współpracy Polpharmy z GUMed

Dodano: Wtorek, 19 grudnia 2017 (10:28)miniatura Chcąc możliwie jak najlepiej dopasować oferowane kierunki kształcenia do potrzeb rynku pracy i społecznego zapotrzebowania, Gdański Uniwersytet Medyczny wciąż rozszerza swoją ofertę edukacyjną.


W roku akademickim 2017/2018 Uczelnia uruchomiła nowy kierunek na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej GUMed.

Są to unikalne na skalę kraju studia II stopnia na kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny. Wyjątkowa inicjatywa GUMed i Polpharmy o uruchomieniu studiów o profilu praktycznym wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracodawców i przyszłych pracowników oraz idealnie wpisuje się w kontekst strategii modernizacji procesów kształcenia proponowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.Studia trwają 2 lata. Celem kształcenia na tym kierunku jest przygotowanie absolwentów do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach wytwarzających produkty lecznicze (ludzkie i weterynaryjne), wyroby medyczne, kosmetyki oraz suplementy diety.

Szczegółowe informacje w poniższym linku

Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej