#
Regionalny Portal Wiedzy o rynku pracy
IX Targi Edukacyjne w Malborku - relacja

Dodano: Wtorek, 24 kwietnia 2018 (08:21)miniatura Możliwość skorzystania z porady PUP, zapoznanie się z ofertą edukacyjną oraz pomoc w wyborze przyszłej ścieżki kształcenia. W Malborku po raz kolejny odbyły się Targi Edukacyjne. Zapraszamy do zapoznania się z relacją.

IX Targi Edukacyjne już za nami, i tegoroczne wydarzenie możemy również zaliczyć do udanych. Organizowane od 9 lat przez Powiatowy Urząd Pracy w Malborku we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Malborku wydarzenie, zawsze przyciągało liczną młodzież szkolną z naszego powiatu, która niebawem stanie przed ważnym w swoim życiu wyborem, a mianowicie wyborem dalszego kierunku kształcenia. Również i w tym roku liczba odwiedzających stoiska była naprawdę duża. To tylko świadczy o tym, że zarówno dyrektorzy szkół, ich wychowawcy i nauczyciele, jak i sama młodzież niebawem kończąca edukację, zdają sobie sprawę z konieczności podejmowania ważnej w życiu decyzji co do dalszego kierunku kształcenia. Targi zaś to doskonała okazja do tego, aby młodzież mogła zapoznać się w jednym miejscu z ofertami szkół, czy jednostek szkoleniowych, i podjąć przemyślaną decyzję co do dalszego kierunku edukacji.

Podczas targów swoje oferty zaprezentowało 35 wystawców, w tym 8 szkół ponadgimnazjalnych, 6 szkół policealnych, 13 uczelni wyższych, 3 jednostki szkolące, Cech Rzemiosł Różnych, Wojskowa Komenda Uzupełnień, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Malborska Fundacja Rozwoju Regionalnego, oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku i Powiatowy Urząd Pracy w Malborku.

Ciekawą atrakcją, która zaprezentowana została na Targach Edukacyjnych, była prezentacja możliwości stale rozwijającej się branży jaką jest e-sport, czyli formy rywalizacji, w której przedmiotem działań zawodników są gry komputerowe. To branża, która generuje w świecie ogromne zyski, zatem bardzo cieszy fakt, że i malborscy uczniowie mają szansę edukacji w tym zakresie.

Szczegółowe informacje